Aktualności

Strony dopasowane do urządzeń mobilnych

Strony dopasowane do urządzeń mobilnych

Strony dopasowane do urządzeń mobilnych to obecnie już standard wykonania. Urządzenia mobilne typu smartfony oraz tablety przejęły już jakiś czas temu większą część rynku. Częściej korzystamy ze zminiaturyzowanych urządzeń mobilnych, niż z komputerów stacjonarnych. W poczekalni u lekarza, w autobusie, pociągu, wszędzie gdzie mamy chwilę czasu która jest niezagospodarowana.

Strony dopasowane do urządzeń mobilnych

Nikt, kto chce zamówić wykonanie strony internetowej, nie chce aby była wykonana w technologi, która jest nieefektywna. Taką niezbyt praktyczną formą są obecenie strony tzw.statyczne, które świetnie sprawdzały się w epoce dominacji komputerów stacjonarnych, lecz obecnie są mocno uciążliwe w używaniu. Nowa technika wprowadziła tzw. dopasowanie do urządzenia na którym oglądamy stronę internetową. Fachowo nazywa się to responsywnością, czyli dopasowaniem grafiki do rozmiaru wyświetlacza urządzeń mobilnych.

Responsywne strony internetowe - Białystok

Responsywne strony internetowe. Mobilne strony www.

Responsywność gwarantuje poprawne wyświetlenie strony na monitorze panoramicznym, laptopie, smartfonie lub na tablecie. Urządzenie dopasowuje wyświetlanie strony do swojej wielkości, zmieniając co prawda jej układ, ale jest to zabieg zamierzony, gdyż w innym przypadku brak skalowania wpłynęło by na nieczytelność treści (niektóre elementy strony są czasami pomijane np. slider, który ze względu na szerokość zdjęć nie jest możliwy do właściwego przeskalowania). Strony responsywne Białystok

Trend dopasowywania stron internetowych do urządzeń mobilnych wymogła ich lawinowo rosnąca popularność. Jak pokazały statystyki rok 2012 był przełomowym momentem, gdy ilość sprzedanych urządzeń mobilnych przewyższyła sprzedaż komputerów pc. Obecnie urządzenia mobilne umocniły jeszcze bardziej swoją pozycję i stały się naszym nieodzownym towarzyszem, a nie tylko modnym gadżetem.

Projektowanie i budowa responsywnych stron internetowych.

Projektowanie oraz budowa responsywnych stron internetowych wymaga od jej twórców, zarówno grafików jak też programistów, o wiele większego nakładu pracy. Podyktowane jest to koniecznością przewidywania zachowania oraz wyglądu poszczególnych elementów strony internetowej w różnych wielkościach, orientacjach oraz umiejscowieniu. Ten sam element inaczej wygląda na desktopie, a inaczej na smartfonie. Raz jest szeroki, a raz wąski o dużej wysokości. Wszystkie te elementy muszą być precyzyjnie zaprojektowane, wykonane i przetestowane.

  • Posted on październik 20, 2013 - 7:50 pm
  • By admin
  • Posted in

The comments are closed.

You must be Logged in to post a comment.Projektowanie stron internetowych - Białystok