Hosting

Co to jest tak właściwie hosting?

Hosting, najprościej ujmując jest usługą utrzymania danych na serwerze www, a więc posiadając konto hostingowe możemy na nim gromadzić pliki w tym głównie odpowiedzialne za funkcjonowanie strony internetowej oraz możemy korzystać z własnej poczty elektronicznej.

Hosting stron internetowych - Serwery | Białystok

Hosting często zamiennie nazywany jest po prostu serwerem, chociaż faktycznie użytkownik korzystający z usługi hostingowej posiada jedynie mały wycinek zarówno powierzchni dysku serwera jak też jego mocy obliczeniowej. Jeszcze kilka lat temu niektórzy właściciele nawet niedużych stron porywali się na posiadanie własnego serwera w firmie. Koszt jednak takiej przyjemności jest niewspółmiernie wysoki i niesie za sobą bardzo dużo niebezpieczeństw np. awarii serwera i utraty danych, niedostępności strony www z powodu choćby braku zasilania lub też utraty połączenia z internetem.

Jak wybrać dopasowane do potrzeb konto hostingowe?

Jeżeli prowadzisz małą lub średniej wielkości firmę, a Twoją stronę odwiedza dziennie kilka, lub kilkadziesiąt osób i nie wykorzystujesz zaawansowanych technologii związanych z gromadzeniem danych na serwerze w zupełności powinien wystarczyć Ci podstawowy pakiet hostingowy. Podstawowe konto hostingowe w granicach 100 zł netto powinno zabezpieczyć wszystkie Twoje potrzeby, jak utrzymanie strony na serwerze, obsługa oraz archiwizacja poczty elektronicznej.

Projektowanie stron internetowych - Białystok